TuX Switch to EN
<<<  >>>

SEM

Každý je miluje a přesto na Hippu žadní nejsou. Lépe řečeno nebyli. Už JSOU - ANO jsou tu worms/scorche clon!!! Hurááá. Pravdou je, že zatím jde spíše o tech demo, ale chodit a střílet už jde a to je to hlavní.

V duchu nové tradice je hra samozřejmě plně funkční v Linuxu, který je také jejím domovským protředím. Nicméně i uživatele Woken (blééé) si mohou hru vyzkoušet. Jak už to tak bývá, je hra v duchu svobodného softwaru a může se pyšnit moderním přívastkem opensource - konkrétní licence je GPL jako drtiví většina her na celém Hippu. Je tedy zajímavá i pro vývojáře, neboť se mohou kouknout autorovi pod pokličku.

Windowsí verze je připravena ihned ke spuštění a Linuxí je potřeba překompilovat, což ma výhodu, neboť hra bude přeložena na vaší architekturu, takže například vuyžijete báječné 64 bitové instrukce vašeho miláčka. Ke kompilaci pak budete potřebovat několik "standartních herních knihoven". Konkrétně tedy SDL, SDL_image a SDL_ttf.

Jak si možno všimnout, hra je moderně ve 3D. Proto můžete prohnat i svou 3D kartu. Jako 3D rozhraní je použito báječné OpenGL pro svou nezávislost na platformě a operačním systému. Díky tomu se podařilo i udělat port na MacOSX - takže pokud máte Jablíčko a trochu času, můžete si také zahrát.

Současná verze je 0.4, doufáme, že další na sebe nenechá dlouho čekat. Úplně nejčerstvější informace o hře je možné nalézti na adrese http://woq.nipax.cz/sem.

A na závěr hádanka pro poctivého čtenáře. Zkuste hádat, co znamená ona záhadná písmena: SEM. :-)screenshot


AutořiMichal Turek (WOQ)
SystémLinux, Win32, MacOSX,...
LicenceGPL
StahujSem 0.4 - src (6.6 MB)
Sem 0.4 - Win32 (7.3 MB)