TuX Switch to EN

Odkazy

Máme tu pro vás různé více a méně zajímavé adresy, které stojí za prozkoumání. Pokud děláte něco podobného jako my, napište nám vaši adresu a my ji sem rádi přidáme.

OpenGL:

woq.nipax.cz
Stránky Michala Turka, ze který překládá NeHe tutoriály. Můžete u něj nalézt různé programy týkající se OpenGL.

nehe.ceske-hry.cz/
Česká oficiální stránka NeHe tutoriálů. Velice nás těší, že je tam i náš malý příspěvek.

nehe.gamedev.net
Nejlepší tutoriály na OpenGL na světě :-) Každý příklad existuje v mnoha verzích - pro kadý překladač nebo programovací jazyk.

www.libsdl.org
SDL Původně Linuxová knihovna pro usnadnění práce s multimédii. Dočkala se však portů pod Win32, BeOS, ... Řadí se mezi monžné konkurenty Allegra. Pokud píšete v SDL, jste více nuceni, aby byl váš kód prakticky nezávislý na OS. Výměnou pak můžete používat OpenGL :-) Opravdu hodně doporučujeme. Možnost užití OpenGL je velkou výhodou. O kvalitáh SDL svědčí i to, že jsou na ní postavené porty KOMERČNÍCH her pro Linux. Třeba takový Unreal 2003 Tournament Linuxová verze SDL používá. (A Lokisoft se myslim jmenuje ta firma - tak ta taku)

Linux:

happypenguin.org
Jedna z největších sbírek Linuxových her.

games.linux.sk
Server zaměřený na hry POD LINUX a věci kolem nich. Navíc od našich východních sousedů.

www.icculus.org/lgfaq/gamelist.php
Tohle je něco, co jsem opravdu dlouho hledal. Seznam všech možných her pro Linux! Zcela jistě nejsou úplně všechny, ale je to moc pěkný seznam :-)

www.linux.cz
Tomuto úžasnému systému vděčíte za to, že toto můžete číst. Server, na kterém stránky běží a stroj, na kterém byly vytvořeny, jsou Linuxové :-)
[a já ho mám teď doma jako jediný systém :-)]

kvik.sh.cvut.cz/~fidlej/c.html
Stránky dalšího vývojáře her pro Linux :-) Můžete si od něj stáhnout několik hotových Linuxových her a různé další utilitky. Třeba terminálový slovník pracující i offline, závody autíček a nějakou tu střílečku.

artax.karlin.mff.cuni.cz/~zajio1am/software/tunnelwars/
Klon Tunneleru z DOSU pro Linux. Možnost měnit zbraně, hra až 4 hráčů. - česká hra. Vytvořena báječným Santiagem.

www.anjuta.org
Když někdy budete chtít psát něco v Linuxu, tak alespoň zezačátku se bude hodit nějaké IDE. Pak si zvyknete na VIM (nebo EMACS) a bude po IDE.

Jiné teamy

zimtech.ceskehry.cz Team, co vytvořil nějaké hry - i pod Linux a s GPL :-)

Co doporučujeme :

www.czilla.cz
Legendarni prohlížeč internetu. Pokud nemáte Mozilluu nebo Firefox, vřele doporučuji. Prohlížení internetu je s nimi příjemnější a bezpečnější. Proč? To už se dočtete na stánkách v sekci speciálně věnovabé uživatelům Exporeru.

www.talula.demon.co.uk/allegro
Tady je jedna z nejlepších knihoven pro tvorbu her na světě. Bez ní prakticky nelze tvořit hry. (lze, ale je to daleko náročnější) Důležité je, že je multiplatformní, takže je pro DOS, WIN32, BeOS, LINUX, X-WIN, MacOs,... Jeden zdrojový kód v C/C++ pro všechny systémy. To je sen. A navíc je FREE - ale FREE IS A FREEDOM NOT FREE IS A BEER.

www.allegro.cc
Archiv her, nápověd a příkladů k Allegru. Prostě fanclub Allegra řekl bych.

www.nipax.cz
NIPAX Tomuto serveru taky vděčíme za jeho podporu. Honza nám umožnil uložení těchto stránek na jeho serveru. Díky.