Byly nedávno volby a každý občan dostal obálku plnou papírků. I když člověk šel volit, zůstala obálka téměř stejně plná jako byla. Podle dalšího naložení s obálkou se lidé dělí na tři skupiny. První skupina lidí na obálku stále jen tupě zírá a díky lenosti se jim stále válí na stole. Druhá skupina lidí ji už dávno nemilosrdně hodila do sběru. A třetí skupina, do kterém sám sebe řadím, vyrobí přes dvacet vlaštovek.

Objevil jsem tedy díky volbám do europarlamentu svou prastarou vášeň - stavění papírových vlaštovek. V záchvatu tvorby jsem objevil i několik mě donedávna zcela neznámých typů vlaštovek. Protože jsem s úžasem zjistil, že nejsou žádné www stránky o papírových vlaštovkách, rozhodl jsem se tento katastrofický nedostatek internetu napravit :-). Mimochodem - volební lístky se ukazují jako opravdu velice vhodný materiál pro stavbu vlaštovek.

Součástí webíku je výběr několika z mě známých vlaštovek a jejich "hodnocení". O průběhu testování je celá zvláštní sekce, protože šlo o velice zajímavou akci. Samozřejmě jsou zde i návody na stavbu vybraných modelů. Nechtělo se mi kreslit s návodem stavby a raději jsem sestavování vlaštovek natočil. Špatná zpráva pro modemisty je, že ta videa jsou trochu velká.

Ukazuje se, že pro jednotlivé typy vlaštovek není žádné ustálené označení. Proto jsem měl možnost si názvy vymýšlet dle libosti.

PS: Volební lístky pro stavbu byly tahány z modré obálky náhodně. Tedy to, že z jedné politické strany je postavena rychlá šipka a z jiné pomalá dlouholetící plachtivá nemá žádnou souvioslost. (A nebo je jen náhodná a tedy neúmyslná.)

Tux Stránky jsou optimalizované pro Mozillu ;-) & v malém rozlišení budete mít trošku smůlu Wilbur

Dotazy pište na bernard[a]matfyz[.]cz